Jak Pastelka hrála tenis

MŠ Pastelka má ve svých dlouhodobých cílech mimo jiné i rozvoj pohybových dovedností dětí a podporu zdravého životního stylu. Zapojuje se do různých pohybových a sportovních aktivit. Není proto divu, že neodmítla nabídku Tenisové školičky Sylvy Dubcové a Hanky Turkové. Jednalo se o první ukázkovou hodinu tenisu pro předškolní děti.

Učitelky využily poslední slunečné dny měsíce září a navštívily kurty na Bedřichově hned ve dvou skupinách. Početnější byla skupina předškoláků a v druhé skupině byly děti od tří do pěti let. Ani nejmenší děti nebyly pro zkušené trenérky problém. Vyzkoušely si činnosti odpovídající jejich věku.

Od začátku do konce byly děti v pohybu. Začaly rozcvičkou, ve které každý vymyslel nějaký cvik. Pokračovaly hrou s míčem – házení a chytání ve dvojicích, vyhazování míče do výšky a driblování. Nechyběla ani překážková dráha, která vyžadovala rychlé nohy a postřeh. Největším zážitkem však pro děti byl kontakt s raketou. Prošly slalom s míčkem na raketě a vyzkoušely si i tenisové údery, nejprve s pomocí trenérky a poté i bez ní.

Žádné z dětí se ani na chvíli nenudilo a všechny se s chutí vrhaly do připravených pohybových aktivit. Děti si domů odnesly nejen letáčky s kontaktem na tenisovou školičku a odměny, ale i silný sportovní zážitek.

Učitelky MŠ Pastelka se předběžně domlouvají na dalším sportovním setkání, možná už v zimě ve vyhřívané nafukovací hale, která se bude stavět na konci října.

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní rok 2016-2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.