Oslavy narozenin v MŠ

Všechny děti mají rády oslavy a těší se, jak oslaví své narozeniny nebo svátek jak v rodinném kruhu, tak třeba i v mateřské škole.

Učitelky z MŠ Pastelka v Riegrově ulici v Jihlavě vidí v oslavě narozenin nejen zdroj zábavy a potěšení, ale i možnost, jak naučit děti spoustu dovedností, které se jim v dospělosti budou hodit. Například jak potěšit kamaráda, jak podat správně ruku, jak zformulovat přání do věty, jak poděkovat za dárek a jak se nebát projevit srdečnost a radost.

Na začátku roku učitelky mimo jiné seznámily rodiče i se způsobem, jak slaví narozeniny a svátky. V každé třídě děti zazpívají oslavenci písničky, při kterých si mohou i zatančit, nakreslí mu obrázek, popřejí hodně štěstí, zdraví a oslavenec jim přinese něco sladkého. V některých třídách mají i speciality, jako je ohňostroj z víček od PET lahví nebo houpání s písničkou na barevném látkovém padáku.

V Pastelce šli ale ještě dál a s rodiči rozvinuli diskuzi o tom, že je možno oslavit narozeniny i zdravěji než se sladkostmi a dortem. Učitelky navrhly ovoce, zeleninu nebo cokoli, co potěší dětské srdíčko. Netušily, že se najde tolik kreativních rodičů. Ve třídě Květinek to začalo už v říjnu, kdy Emička L. přinesla tašku plnou ovoce.

Další neobvyklou oslavu připravila maminka Zuzanky K., která každému ze třídy uháčkovala nádhernou sovičku. Ve stejném duchu pokračovala maminka dvojčat Martínka a Ríši. Její háčkovaná zvířátka dokonce chrastila. Tomáškova maminka zase vyrobila dětem magnetky se školkovými značkami.

O tom, že si děti v Pastelce narozeniny opravdu užívají svědčí fakt, že se každý den dívají na veliký dort na stěně herny a čekají, až se na něm objeví fotka někoho z kamarádů

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní rok 2017-2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.