S POHÁDKAMI BEZPEČNĚ

clip_image0011Takto jsem pojmenovala vzdělávací projekt, který nás seznámil s prevencí sociálně patologických jevů, které nás obklopují na každém kroku. Od prosince do dubna jsme se zaměřily alespoň na jeden ze sociálně patologických jevů pomocí nabídnutých pohádek – O Smolíčkovi – kontakt s cizí osobou; O Budulínkovi – šikana, kontakt s cizí osobou; O Červené Karkulce – kontakt s cizími zvířaty; O perníkové chaloupce – sociálně slabé prostředí; Čadimůra – kouření; Injekční stříkačka – drogy, cizí nebezpečné předměty; Alkoholová studánka – alkohol.

Formou pohádky mají děti možnost rozlišit dobro od zla, vytvořit si vlastní názor na danou situaci a sdělit své vlastní zkušenosti. Dramatizací nebo simulovanými clip_image0020situacemi se děti vžily do role druhých. Získané poznatky můžou využít ve třídě, na zahrádce, na vycházce ale i doma.

Iveta Valenová

třída Berušky

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní rok 2013-2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.