VYLEŤ DRAKU AŽ DO MRAKŮ

(2012)

     Jak už napovídá začátek písničky v nadpisu, zavzpomínáme na DRAKIÁDU – podzimní vycházku rodičů s dětmi.

„Kdy už půjdeme pouštět draky a péct buřty?“ ptaly se  děti už od začátku října, kdy jsme si začali o podzimních radovánkách vyprávět. Nemohly se už dočkat. Bylo stanoveno středu 24. října. Jen aby bylo slušné počasí a nebylo nám zima – loni jsme pěkně vymrzli. Počasí nám vyšlo, bylo krásně – vycházka parádní, ale co draci? Nu což, tak se s nimi trochu proběhneme.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVydali jsme se tradičně od ZŠ Kollárova, protože s námi chodí také děti, které cvičí samy nebo s rodiči v Sokole Bedřichov. Spolupráce je zajímavá tím, že nám Sokol zajišťuje sladkou odměnu, kterou děti dostávají na konci vycházky. Od školy chodíme k Domovu důchodců,

kde je první občerstvovací stanice, potom lesem, kolem rybníka Dubáku, zde si nařežeme proutky na buřty a už se zadem z lesa dostaneme do kempu v Pávově. Vidíme tu nové domy, které vyrostly během let, co sem chodíme. Ještě posbíráme nějaké to dřevo na táOLYMPUS DIGITAL CAMERAborák a už zahlédneme několik dětí s rodiči, které nestihly začátek vycházky nebo se jim prostě nechtělo

a přijely až na táborák. Oheň už plápolá, opékají se první buřty a někteří odvážlivci zkouší v bezvětří, proč jsme sem vlastně šli. Když se chce, všechno jde – už se prohánějí draci po obloze ( i když ne tak vysoko, jak v té písničce).   OLYMPUS DIGITAL CAMERAProtože se v říjnu už rychle stmívá, pustili se všichni do jídla a pití (není nad teplou večeři), děti si zahrály na pláži v dětském koutku

a řekli jsme si, že v červnu na další vycházce se opět setkáme.

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní rok 2012-2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.