JÁ NIC, JÁ MUZIKANT

( 2012 )

muzikant1  V pondělí 26. 9. 2012 do naší mateřské školy přijel herec a muzikant pan Ivan Urbánek. Měl pro nás totiž připravené hudebně zábavné představení s názvem: „ Já nic, já muzikant“.

Představení se odehrávalo ve třídě Sluníčka. Vše se odvíjelo od toho, že umělcem ztvárněnému dirigentovi a skladateli v jedné osobě, který se zrovna chystal uvést premiéru své skladby, nepřijel orchestr. A to právě ve chvíli, kdy se chystal uvést v premiéře svou novou skladbu a zároveň netrpělivě očekával příchod slavného hosta. Při vyčkávání než orchestr dorazí, dětem pan skladatel předvedl hudební nástroje, jako třeba dudy, heligon, harmoniku, housle, trubku, flétnu, muzikant2triangl a mnoho dalších. Děti se naučily, jak a proč se diriguje, k čemu slouží noty, co je to pauza, předehra atd. A protože orchestr skutečně nedorazil, musely ho děti zastoupit. To pro ně nebyl žádný problém. Ochotně se chopily hudebních nástrojů a zkouška mohla začít. Kromě toho děti sestavily sbor a při zkoušení netrpělivě vyhlížely a čekaly na návštěvu slavného houslisty Niccola Paganiniho, pro kterého si připravovaly několik známých písní, jako „ Já jsem muzikant“ nebo „Komáři se ženili“. Nakonec se mistr Paganini přece jen dostavil a to v podobě loutky. Dorozumívat jsme se s ním mohli pouze italsky. Největší perličkou pak bylo jeho vystoupení, kdy předvedl jedno ze svých úžasných děl.

muzikant3Během hodinového vystoupení se tak děti staly aktivními účastníky veškerého dění a zábavnou formou si uložily do své paměti množství nejrůznějších informací o hudbě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní rok 2012-2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.