Něco o nás

mc-banner

ŠKOLKA HROU

Naše mateřská škola se zapojila do projektu „Školka hrou“, která nám dává k dispozici velké množství interaktivních cvičení a tím podporuje komplexní rozvoj nejdůležitějších vývojových oblastí osobnosti dítěte.

Projekt je doplňkem k běžným vzdělávacím činnostem v předškolní třídě. Velkým pomocníkem je nám interaktivní tabule, kdy se děti učí pracovat s další ICT technikou.

Jsme dvoutřídní státní mateřská škola s celodenním provozem, která je součástí MŠ Mozaika Jihlava.

DSC01067

Budova současné Mateřské školy vznikla adaptací bývalé malotřídní Základní školy , která byla vystavěna před II. světovou válkou. MŠ má v této lokalitě dlouholetou tradici a nezastupitelné místo.

Poloha MŠ je situována v klidné okrajové části města (Staré Hory). Jedná se o patrovou  budovu ve starší  vilové zástavbě. V blízkosti protéká řeka Jihlava, nedaleko je rybník Borovinka a listnaté aleje.

Od školního roku 2016 – 2017  jsme vytvořili  třídu předškoláků – Rybek, kde  budou moci děti jako první využívat novou interaktivní tabuli.  Druhá třída – Rákosníčci, je přizpůsobena mladším dětem, kdy k lehčí  adaptaci  budeme používat velké množství cvičebních prvků.

Obě třídy mají svoje sociální zařízení, samostatnou šatnu a druhá třída má v podkroví samostatnou ložnici. Chodby školy jsou vhodně vyzdobeny dětskými pracemi. Svým uspořádáním plně vyhovuje zaměření školy a individuálním potřebám dětí.

AxggKlHj3rXqYcj1E0D_TNWx0UhIoM0iDs060G1aH0puUQAY6QZx6ktezaDXalmsUnbluNw xyMikQb5vrjz-gxVDc0GNxweWNO7xlKlK-JwMIHg2qN6CA1iUCF4ARIBVAsejWCXGxlsIwU

Při pobytu dětí venku je hojně využívána zahrada mateřské školy, na které jsou vzrostlé stromy a je odhlučněna živým plotem. Zahrada je vybavena herními prvky, hnízdem a pískovištěm.

06

V suterénu budovy MŠ je kuchyně, kancelář vedoucí učitelky, vedoucí stravovny, šatna provozních zaměstnanců, sklad potravin a sklep.

Budova prošla v minulosti částečnou rekonstrukcí, kde proběhla výměna oken, doplněno bylo sociální zařízení, opravena střech. Byla probourána příčka mezi stálou ložnicí a třídou, čímž se zvětšil herní prostor.