Všem dětem a jejich rodičům přejeme pěkný a příjemný školní rok v naší školce.

HYGIENICKÁ OPATŘENÍ pro rodiče

• podle aktuálních nařízení vstupujete do MŠ se zakrytými ústy
  • po příchodu do MŠ (u vstupu do budovy) použijte dezinfekci k ošetření rukou
  • zdržujte se v mateřské škole co nejkratší dobu, dítě doprovází vždy jedna osoba
  • v případě příznaků infekčního onemocnění nedávejte své dítě do školky, ani sami nevstupujte, a informujte učitelku nebo vedení školy
  • pokud se projeví infekční onemocnění u dítěte během dne /kašel, dušnost, horečka, rýma,…/ budete bezprostředně telefonicky kontaktováni a jste povinni si jej v co nejkratší době vyzvednout
  • zajistěte, aby vaše dítě mělo vždy v šatně 1-2 roušky v uzavřeném igelitovém sáčku pro případ potřeby

HYGIENICKÁ OPATŘENÍ – škola

• v rámci úklidu častěji dezinfikujeme povrchy, podlahy, kliky, zábradlí,  vypínače, toalety, apod.
  • děti neustále vedeme k hygieně rukou a kontrolujeme její správné provedení
  • zaměstnanci dodržují zásady osobní a provozní hygieny
  • školní jídelna musí respektovat zásady správné výrobní a hygienické praxe
  • úklid a dezinfekce hygienických zařízení probíhá vícekrát denně
  • často a intenzivně větráme všechny prostory školy

V případě konkrétních mimořádných situací spojených s onemocněním COVID-19 je škola vždy povinna postupovat podle pokynů KHS a dodržovat všechna aktuálně platná mimořádná opatření vyhlášená pro dané území příslušnou KHS nebo plošně MZd.

Mateřská škola má povinnost poskytovat vzdělávání distančním způsobem dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné, za předpokladu, že chybí VĚTŠINA DĚTÍ TŘÍDY, která je organizována výlučně pro tyto děti, nebo chybí většina těchto dětí z celého odloučeného pracoviště.

TIP PRO DOMÁCÍ VZDĚLÁVÁNÍ, HRY A ČINNOSTI

V záložce „Skřítkohraní“ nabízíme rodičům doporučení, jak využít čas s dítětem doma.

Naše MŠ se zapojila do březnové akce „Tulipánový měsíc 2020“

S jarem přichází naděje... To je hlavní myšlenka i cíl Tulipánového měsíce, který již šestým rokem pořádá nezisková organizace Amelie, z.s. Prostřednictvím tohoto projektu chce nabídnout naději i pomoc všem, které postihlo onkologické onemocnění a seznámit je se všemi možnostmi, které mají.  Spolu s dětmi jsme akci podpořily výtvarnými díly, které zdobí prostory onkologického oddělení v jihlavské nemocnici.