ZPÍVÁNÍ U VÁNOČNÍHO STROMU

(2011)

zpivani1Za oknem vládne zima, příroda nám dává najevo, že se blíží čas Vánoc a s ním i čas tradičních vánočních besídek. Ta letošní však dostala trošičku jinou podobu.

Odpoledne jsme se sešli na školní zahradě u stromečku – děti, rodiče, sourozenci, prarodiče, učitelky, zkrátka všichni, kdož si chtěli zpříjemnit předvánoční čas, chvíli se zastavit a užít si sváteční atmosféru se svými dětmi. Děti si nazdobily stromeček ozdobami, které vyráběly doma s rodiči, a bylo věru co zpivani2obdivovat. I paní učitelky žasly nad nápady a tvořivostí rodičů. A pak už se zpívaly koledy za doprovodu zvonečků, rolniček trianglů a chrastítek, zapalovaly se svíčky a prskavky.

A protože venku byla přeci jenom zima, všichni rádi přijali pozvání do vytopené školky. Děti rodičům ukázaly, co se od začátku roku naučily, rodiče na oplátku dětem nazdobili stromečky ve třídách, aby byly připravené pro Ježíška, kdyby k nám náhodou zavítal  (a on opravdu zavítal – ráno byly pod stromečkem dárečky). V každé třídě se něco zajímavého vyrábělo, dospělí ochutnávali punč, zahřívali se čajem nebo kávou, děti mlsaly hlavně cukroví od maminek. Děti rodičům ukázaly  jaké hračky mají rády, co je baví, a mohly si s nimi

i pohrát. Venku už je tma, všichni se pomalu rozchází. Radostná atmosféra, zpěv koled

a dětský smích nás budou ještě dlouho hřát u srdce.

zpivani3

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní rok 2011-2012. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.