ČARODĚJNICKÝ DEN

 Poslední dubnový den je vždy v naší školce ve znamení čarodějnic a černokněžníků. Po celý duben probíhaly velké přípravy. V jednotlivých třídách děti se svými p. učitelkami

OLYMPUS DIGITAL CAMERAvyráběly loutku čarodějnice. Některá byla papírová, jiná z odstřižků látek. Děti se opravdu snažily, aby právě ta jejich čarodějnice byla ta nejkrásnější.

V den „ D “ po svačině proběhla ta velká proměna. Děti si z domova přinesly kostýmy čarodějnic a čarodějníků, do kterých se převlékly a společně si ve svých třídách o tomto dnu popovídaly, proč se vlastně upalují čarodějnice.

Po desáté hodině jsme všichni společně  vyrazili na školní zahradu, kde byl připraven oheň, a následně zapálen.

Děti z jednotlivých tříd  se představily písničkou. Postupně byly čarodějnice jedna po druhé upálena za odříkávání kouzelného zaklínadla. Spálili jsme s čarodějnicemi i špatné lidské vlastnosti, které děti nakreslily, navlékly je jako korále na provaz a pověsily jedné loutce na krk.

Až byl oheň uhašen, malí čarodějníci se pořádně proletěli po zahradě, ochutnali cukrové kameny a už na nás čekal čarodějný oběd.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní rok 2011-2012. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.