DEN MAMINEK VE ŠKOLCE

denmaminek1

Děti pobíhají nervózně po třídě a vyhlížejí své maminky. Konečně! Všechny mamky se usadily na malinkých židličkách, některé na zemi a dychtivě čekají, co si pro ně děti s paní učitelkou přichystaly. Po krátkém přivítání začíná úžasná přehlídka básniček a písniček, které se děti pro maminky naučily. Nejsou jen o lásce k mamince, ale jsou i o jaru, o létu, o slunci, o kytičkách a nechybí ani Zlatá brána, taneček s paní učitelkou nebo krásná básnička o čarodějnici. Velký potlesk zakončil dětské vystoupení, maminky dostávají od dětí vlastnoručně vyrobená přáníčka se srdíčky a jdou si s nimi sednout na koberec, aby si mohly také zazpívat a zároveň se navzájem představit. Atmosféra je příjemná, uvolněná a plná dětského chichotu a štěbetání. A pak nastává ten velmi očekávaný okamžik. Děti smí nás, maminky, namalovat. Opravdovými líčidly a rtěnkami, řasenkami a tužkami na oči! Přiznávám, že jsem měla docela strach, ale moje holčičky mě tak nadšeně malovaly, že mi nezbylo nic jiného než se jen usmívat. A když se porozhlédnu kolem, zjistím, že jsme na tom všechny stejně. Po chvíli si role vyměníme a z holčiček i kluků se stávají nadšení modelové. Protože se všichni moc a moc snažili, zaslouží si něco dobrého na zub. Po krátkém osvěžení u kávy, čaje a sušenek se s radostí pouštíme do výroby papírových kytiček. Musím uznat, že maminky i děti jsou velmi šikovné a za malou chvíli se stolečky plní různobarevnými kytičkami. Naše malé odpoledne se pomalu chýlí ke konci. Odcházíme se skvělou náladou, ruce mám plné kytiček a děti na potkání vyprávějí každému, jak malovaly maminku. A my děkujeme dětem a paní učitelce Pavlasové z Berušek za krásné maminkovské odpoledne.

denmaminek2

Andrea Nováková

maminka Nikolky a Adélky

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní rok 2011-2012. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.