B A M B I R I Á D A

bambiriada1V letošním školním roce jsme přijali pozvání na akci Bambiriáda, kterou pořádá kraj Vysočina v rámci přehlídky volnočasových aktivit a dětských organizací.

Některé děti jely do školy v přírodě a my jsme chtěli, aby i ostatní zažily něco zajímavého.

V pátek 25. května po 9. hodině jsme odjeli autobusem, který pro nás přijel, do vojenského prostoru v Rančířově. Děti měly své batůžky s nutným občerstvením a hlavně bambiriada2dobrou náladu. Co tam asi všechno bude? Už při příjezdu bylo jasné, že na nás čeká hodně zážitků. Nejdříve jsme se dívali na to, jak pracují policejní psi. Mezi dětmi, které se přihlásily ke spolupráci, byli i naši kamarádi (Šárka, Evelínka, Andrejka, Martin z Berušek, oba Kubíci z Květinek). Práce se psy byla velmi zajímavá, ale nás čekalo ještě hodně stanovišť. Z blízka jsme se podívali na hasičské auto a jeho vybavení (všichni jsme mohli navštívit kabinu) i záchranku. Paní učitelka z Květinek si dokonce nechala změřit tlak, jestli ho z nás náhodou nemá vysoký – a představte si, že měla. Také jsme si vyzkoušeli, jakou silou se stříká z hasičské stříkačky. Po krátké přestávce, kdy jsme něco smlsli a hlavně napili, nás čekala prohlídka vojenské techniky. Obrněné transportéry a tank jsme prolezli a dokonce se v něm i vyfotili. Byl to hlavně pro kluky určitě silný zážitek.

Dopoledne uteklo jako voda, děti dostaly obrázky, balónky a různý propagační materiál. Také obdržely vstupenky a mohly se jet podívat na další atrakce i s rodiči. Po návratu autobusem do školky nás už čekal oběd. Dětem se výlet moc líbil – ale ten hlavní na hrad Roštejn nás teprve čeká.  bambiriada3

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní rok 2011-2012. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.