Projektová spolupráce se ZŠ TGM Jihlava

Polytechnické vzdělávání dětí

V rámci nabídnuté projektové spolupráce mezi našimi organizacemi se dne 3. 3. 2022 zúčastnily děti MŠ Dvořákova pracovních dílen v ZŠ TGM. Tato akce byla velmi krásně připravena a zorganizována.

Každé z dětí dostalo svého pomocníka z řady žáků posledních ročníků. Tyto děti měly k dětem z MŠ velmi hezký vztah a vedly je k tomu, aby si zvládly vyrobit plánovaný výrobek. Nejdříve jim práci ukázaly a po té děti pracovaly samostatně. Při práci využívaly pracovní nástroje (svěrák, kladívko, gumovou palici, pilku, smirkový papír). Děti pracovaly se dřevem. Z domova si každé z nich přineslo ořezávátko.

Finálním výrobkem byly hrabičky, které zvládly vyrobit úplně všechny děti.

V šatně MŠ děti nechávaly rodiče hádat, co že to mají za překvapení. Měly obrovskou radost z toho, jak byli rodiče překvapeni.

Datum vložení: 8. 3. 2022 6:12
Datum poslední aktualizace: 8. 3. 2022 6:21