ICT v mateřské škole – další vzdělávání pedagogů.

V rámci udržitelnosti grantového projektu „Mozaika inspirací v MŠ“ se v učebně na ředitelství a v MŠ Březinova 113 „Duběnka“ uskutečnil 22.10. 2015 seminář „ICT v mateřské škole“.

Seminář   byl zaměřený  na  zdokonalování počítačové gramotnosti učitelek s využitím internetu, na vyškolení v obsluze a využití PC a interaktivních tabulí v předškolním vzdělávání včetně metodického vedení a praktických činností s výukovými programy. Pod vedením lektorek z MŠ Mozaika Bc. Miroslavy Novotné a Bc. Dagmar Ryšavé se 17 učitelek mateřských škol z kraje Vysočina zdokonalilo v metodice využití ICT v MŠ. Získaly metodické znalosti v práci s interaktivní tabulí v předškolním vzdělávání včetně praktických činností s výukovými programy a s tvorbou vlastních příprav. Byly nabídnuty vhodné činnosti s digitálními technologiemi, které směřují k vytváření klíčových kompetencí dětí a k rozvoji jejich informační gramotnosti. Součástí semináře byla praktická ukázka práce s dětmi z MŠ Březinova 113 a sdílení zkušeností účastnic se vzděláváním dětí  v MŠ s podporou informačních a komunikačních technologií. Učitelky během semináře používaly v rámci grantu vytvořenou metodickou příručku.  Z vyhodnocení evaluačních dotazníků vyplynul velký přínos pro všechny účastníky.

Datum vložení: 30. 11. 2016 8:22
Datum poslední aktualizace: 23. 11. 2021 8:24