MŠ Mozaika
{L_PAGES_m}

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

O nás

• NMateřská škola Antonínův Důl Studánkaázev školy: Mateřská škola Mozaika Jihlava, Březinova 114, příspěvková organizace
  • Zřizovatel: Statutární město Jihlava, Masarykovo náměstí 1, 58601 Jihlava
  • Sídlo: Březinova 114, Jihlava 586 01
  • Ředitelka školy: Mgr. Lenka Mončeková
  • Odloučené pracoviště: Antonínův Důl 243, 586 02 Jihlava
  • Počet tříd: 4
  • Kapacita: 100
  • Provoz školy: 6.00 – 16.30 hod
  • Zástupkyně ředitelky: Bc. Eva Svobodová
  • Zástupová učitelka: Mgr. Tereza Strnadová
  • Školní jídelna: Riegrova 21, Jihlava
  • Vedoucí stravovny: Lenka Heřmánková
  • Dosah MHD: Autobus č. 12
  • Pedagogické pracovnice: Plně kvalifikované

Charakteristika

• Jsme čtyřtřídní pracoviště, které je součástí právního subjektu MŠ Mozaika Jihlava, vzniklého v roce 2003.
  • Nacházíme se v okrajové, klidné části města Jihlavy v dosahu MHD.
  • Školka v této lokalitě prospívá dětem s lehkým respiračním onemocněním.
  • Vzhled mateřské školy tvoří dvě budovy, vzájemně propojené spojovací chodbou.
  • V budovách jsou 4 třídy s dostatečným vybavením. Interiéry tříd jsou zajímavé a vytvářejí podnětné prostředí.
  • Součástí školy je vlastní sauna.
  • Budovu školy obklopuje rozsáhlá, členitá zahrada, která slouží dětem k nejrůznějším pohybovým aktivitám během celého roku. Je vybavena pevně zabudovanými herními prvky, např. lodí Noemova archa, klouzačkou ve svahu, hrazdami, houpačkami, prohazovadly, tabulí a dvěma pískovišti.
  • Částí venkovního prostranství je travnaté hřiště pro míčové a skupinové hry i zákoutí pro individuální i skupinovou hru.
  • Historie mateřské školy spadá do 90. let 20. století, do doby rozkvětu sklářského průmyslu. Vystavěna byla v roce 1982 coby sklářská mateřská škola.
  • V roce 2011 došlo k velké rekonstrukci spodní hospodářské budovy za účelem rozšíření kapacity o dalších 50 míst.
  • Škola je otevřená veřejnosti v duchu osobnostně orientovaného modelu.

Název Studánka

Název „Studánka“ nese od roku 2011. Vztahuje se k vodě, zvláště pak ke studánce v blízkém lese, kterou děti každoročně na jaře ošetřují. Symbolicky tak mohou čerpat energii, sílu a moudrost po celý rok a připomínat si tradice, symboly a oslavy přírody.

„Jaro přináší sílu nesoucí v sobě symbol znovuzrození, růstu a trvání. Má v sobě sílu nového slunce a nově vytrysklé vody, ke které pro posilu chodí vše živé z přírody“.

Fotodokumentace

Budova školky

Vchod do školky

Vchod do školky

Zahrada

zahrada

Sauna

bazenek

Sauna

skolka-bez-radonu-logo

NAŠE MOTTO:

Šťastné a vzdělané dítě, rodič jako partner, spokojený učitel

Mateřská škola Mozaika Jihlava

Je instituce sdružující 17 mateřských škol – odloučených pracovišť.
Součástí je 11 školních jídelen a 6 výdejen stravy.

ODLOUČENÉ PRACOVIŠTĚ

KLIKNĚTE NA MAPU a najděte si nejbližší školku!