Červená třída

Třídní učitelky:

• Hana Vilímková
  • Kristýna Stejskalová, DiS.

Věk dětí: 3,5 – 5 let (věkově heterogenní)

Email: cervenams@seznam.cz

Červeňáčci

Naše třída má environmentální zaměření, proto chodíme s dětmi na delší výpravy do přírody. Ve třídě máme terárium s oblovkou africkou. Děti se učí odpovědnosti, lásce k živé přírodě. Rozvíjíme u dětí hrubou motoriku. Vytváříme pozitivní vztah k pohybovým aktivitám pravidelným cvičením dětské jógy. Děti učíme lásce k hudbě poslechem, vlastní reprodukcí s rytmickými nástroji. V průběhu celého roku chodíme do solné jeskyně, zúčastňujeme se sezonních pohybových aktivit, pravidelně i školy v přírodě. V rámci vzdělávání rádi zařazujeme návštěvy kulturních akcí, edukační programy v ZOO, knihovně, muzeu nebo galerii. Provádíme zde logopedickou prevenci. Máme s dětmi vypracovaná třídní pravidla, která nám usnadňují přechod z rodiny do skupiny dětí ve třídě. Podporujeme přátelské vztahy, kooperaci mezi dětmi a rozvíjíme prosociální vzdělávání.