1. 9. 2022

Zahájení školního roku je tu, a proto Vás informuji o nejdůležitějších věcech, které potřebujete vědět v první den předškolní docházky.

Provoz MŠ zůstává nezměněn, tedy od 6. do 17. hodin. Děti se do 6,45 hodin schází ve třídě Pomněnky, poté ve svých třídách, nejpozději do 8.30 hodin. Děti s povinnou předškolní docházkou mají příchod stanoven na 8. hodinu ranní. Venku zazvoníte na třídu a z bezpečnostních důvodů ohlásíte své jméno i jméno Vašeho dítěte. Poté budete vpuštěni do budovy.

Ve vestibulu školy naleznete vyvěšené seznamy dětí, podle toho, jak jsou rozmístěny do jednotlivých tříd.

V šatnách budou vyvěšeny plakáty se značkami dětí, abyste věděli, kterou šatnovou skříňku můžete obsadit.

Automaticky mají všechny děti nahlášenou celodenní stravu. Pokud byste chtěli dítěti odhlásit např. odpolední svačinku, je to možné.

Všechny důležité informace např. k režimu dne, odhlašování stravy, telefonní kontakty, třídní emaily pro Vaši komunikaci s třídními učitelkami či stravovnou apod. budou vyvěšeny v šatně.

Ihned v dalším týdnu proběhnou ve všech třídách třídní schůzky (viz na tomto webu odkaz Akce). Schůzka je povinná alespoň pro jednoho zákonného zástupce. Zde se dozvíte o programu vzdělávání, plánovacích akcích, nadstandartních projektech školy, seznámíte se Školním vzdělávacím plánem, se školními řády a směrnicemi, s organizací vyzvedávání dětí a přihlašováním předškolních dětí do projektů. Budete vyzváni k podpisu různé doplňující školní admistrativy.

Co s sebou do MŠ:

• malý hrnek na pitný režim, tak aby jej dítě samo uneslo (vhodný do myčky)
  • bačkory na přezutí s pevnou patou (ne s černou podrážkou)
  • pyžamo v případě poobědního spánku ve školce (mimo předškoláků)
  • oblečení na pobyt venku s ohledem na počasí
  • náhradní spodní prádlo po 1 ks, popř. náhradní tričko a tepláky (do pytlíku)

Prosíme rodiče, pokud budou dávat s sebou dětem hračku, to se týká spíše malých dětí, musí být pouze jedna a bezpečná, nejlépe měkký plyšák apod. Za ztrátu či poškození učitelky neručí.

Těšíme se na Vás a Vaše děti a nový školní rok, který si doufejme ve zdraví bez covidu či jiných nenadálých situací užijeme bez omezení.

Za celý kolektiv MŠ vedoucí MŠ Bc. Lenka Kučerová

Datum vložení: 24. 8. 2022 12:36