Projekt Ekohlásek - spolupráce s rodiči

Projekt Ekohlásek - spolupráce s rodiči 1

1. únor je vyhlášen Dnem proti palmovému oleji. Zaměstnanci školy se připojují ke kampani, která upozorňuje na problematiku obchodu s palmovým olejem.

Většina výrobků, se kterými se v obchodech běžně setkáváme, obsahuje palmový tuk, který tvoří velmi levnou náhražku jinak dražších surovin, je svým obsahem nasycených mastných kyselin v podstatě zdraví škodlivý, protože přispívá ke zvýšení hladiny cholesterolu a de facto přímo ohrožuje lidské zdraví.

Děkujeme za zapojení rodičů a přátel naší MŠ do Kampaně proti palmovému oleji sběrem obalů.

Ve vestibulu školy je do 21.3. k vidění výstavka s nasbíranými obaly, které jsou označeny smajlíky :-) a :-( Název výstavky zní: "Jde to i bez palmáče".

A jaký je další důvod, proč nechceme palmový olej?

Deštné pralesy tvoří plíce naší planety. Lesy se totiž kácejí právě kvůli vzniku obřích palmových plantáží, dochází k devastaci krajiny, odlesňování obnažuje půdu a ta je spolu s pesticidy v ní nenávratně odnášena do řek, mizí unikátní společenství zvířat, rostlin a mikroorganismů, pro které je prales jediným domovem. Zakládání plantáží předchází rozsáhlé požáry, které dusí okolí a přispívají ke změně klimatu.

Jsme optimisté a věříme v lepší svět, na jehož podobě se může podílet každý z nás.

Datum vložení: 21. 2. 2022 13:10
Datum poslední aktualizace: 22. 3. 2022 11:08