Příprava dopolední svačiny

Aktivity s dětmi v rámci projektu.

Ve středu 09. 03. 2022 si děti ze třídy Permoníci společně nachystaly svou dopolední svačinu. Ve spolupráci se školní jídelnou děti obdržely suroviny k přípravě (tavený sýr, máslo, vajíčko, pažitku, pórek, rajčata, papriku a chléb). Děti si zeleninu omyly a nakrájely na drobné kousky jako přílohu. Následně smíchaly tavený sýr, máslo, nastrouhané vajíčko, pažitku, pórek a vznikla „mozaiková“ pomazánka, kterou si mazaly na chleba. Před podáváním svačiny si děti po sobě uklidily a umyly použité nádobí. Poté si samostatně nandaly a nachystaly své talířky s chlebem namazaným pomazánkou, zeleninou a nalévaly si mléko nebo čaj k pití. Při některých činnostech byla dětem nabídnuta dopomoc, například krájení, strouhání a umývání nádobí. Velkou výhodou této aktivity bylo, že děti měly zájem, o to připravit si svačinu samy, motivovala je k ochutnání a dojedení svačiny. Na závěr se ptaly, zda si budou zase někdy chystat svačinu samy, nebo zda dnes vaří i oběd.

Datum vložení: 20. 3. 2022 10:47
Datum poslední aktualizace: 23. 4. 2023 21:29