Výlet na soukromou farmu s domácími a hospodářskými zvířaty a teletínem

Termín: 28. 3. 2017
Adresa: Ing. Vladimír Šašek Rantířov 4, PSČ 588 41
Třída: Permoníci, Hastrmánci

Cíl výletu: Seznámit děti s přirozeným prostředím chovu domácích a hospodářských zvířat

Děti měly možnost na vlastní oči vidět některá domácí a hospodářská zvířata, např. králíky, kočky, krávy a telátka, ovce. Získaly základní informace o jejich chovu, čím se živí, v jakém prostředí se chovají. Paní Šašková dětem ukázala, kde se věnují odchovu telat a trpělivě odpovídala na všetečné otázky dětí. Děti ocenily, že si mohly některá zvířátka pohladit. Největší zážitek však pro děti bylo sledování automatického „drbátka“ pro krávy. Nakonec si děti zaskákaly z balíku slámy. Rodina Šaškových svoji malou farmu zbudovala na místě hospodářské budovy bývalého zámečku v Rantířově u Jihlavy a současně se s chovem zaměřují na prodej produktů rostlinné a živočišné výroby. Prostředí, kde se zvířata nacházejí je čisté a s láskou opečovávané.

Děkujeme, že jsme měly možnost k nim s dětmi zavítat.

Datum vložení: 28. 3. 2017 17:14
Datum poslední aktualizace: 22. 11. 2021 17:14