Výlet na Statek u zvířátek

ermín: 5. 6. 2019
Adresa: Nová Buková 3, Nová Buková, 39301
Předseda: Štěpánka Matějková

Cíl výletu: Seznámit děti s hospodářskými zvířaty v jejich přirozeném prostředí

V letním čase se naše školka vydala na blízký statek. Statek u zvířátek nabízí spoustu zájmových aktivit. Pro nás si připravili program zaměřený na domácí zvířata a pěstování. Prvně nám ukázali  vybavení, které se používalo při hospodaření dříve a moderní vybavení, která využíváme dnes. Paní majitelka nás také vzala na pole a ukázala nám, co na něm pěstují, a jak se o pole starají. Děti měly možnost seznámit se s názvy zvířat, jejich vzhledem a ukázkou krmiva. Velmi se jim líbil blízký kontakt se zvířaty, které si mohly pohladit a volně se mezi nimi pohybovat. Na vlastní oči viděly koně, prase, husy, kozy, ovce, psy, kočky, slepice, krávy a králíky. Krmivo, které jim bylo představováno, mohly děti i ochutnat (popkorn). Program měly děti zpestřený pohybovými hrami nebo básničkami. Ve volných chvílích si děti zkusily proběhnout trasu pro cvičení koní a hrály si v seníku. Děkujeme všem zaměstnancům statku, za krásný výlet.

Datum vložení: 5. 6. 2019 17:05
Datum poslední aktualizace: 22. 11. 2021 17:07