Výzvy se Skutečně zdravou školou

ČLÁNEK

Termín: 8. 10. 2021
Místo: MŠ U Skřítků, třídy Rarášci a Trpaslíci
Motivace: „Děti netuší, co je na bonbónech a dalších sladkostech nezdravého. Rodiče jim sice říkají, že je to nezdravé, že je po bonbónech bude bolet bříško, že budou mít zkažené zuby atd., ale takto názorný pokus vidí poprvé. Díky tomuto pokusu v dětech zažehneme plamínek poznání „aha, ne vše, co denně kupujeme a jíme, je úplně dobré a zdravé.“

Realizace: V pátek 8. října, se děti pustily do přípravy ovocných bonbónů a pokusu duhy. Nejprve jsme se s dětmi bavili o zdravých a nezdravých potravinách a důsledcích, které mají na naše tělo. Děti vyzkoušely duhový pokus s bonbóny, kdy je rozmístily na talíř a zalily vodou. Následně vznikla duha, o které jsme diskutovali a přišli na to, že bonbóny jsou plné barviv, cukru a nejsou dobré pro naše tělo. V návaznosti na to, jsme vyrobili zdravé bonbóny z pomerančové šťávy. Dětem bonbónky moc chutnaly a říkaly, že si je připraví i doma s rodiči.

Odkaz na výzvy: „Duhový pokus“„Ovocné bonbónky„

duhový pokus.pdf

ovocné bonbóny.pdf